Ekonomika nade vše

Pokud chceme vést docela normální život, a vlastně by se dalo říci, pokud chceme vůbec žít, musí být do našeho života zapojena i ekonomika. Bez té by se v dnešním světě existovat jednoduše nedalo. Aniž si to totiž třeba uvědomujeme, ovlivňuje tato všechno, co si jenom dokážeme ve svém životě představit, a dá se dokonce říci, že ekonomika je to hlavní moneyworld.cz.

Vždyť si to jenom představme, kam všude nám tato zasahuje.

ekonomický graf

Člověk potřebuje nezbytně jíst. Ale kdo z nás by si dokázal vlastními silami vyprodukovat potraviny? Takových lidí je jenom minimum. Většina si je prostě musí kupovat. A to znamená podílet se na obchodu s těmito, jenž je nedílnou součástí ekonomiky.

Každý člověk potřebuje nezbytně i pít. A pokud tak nechce činit u nějaké přírodní vodní plochy či toku, což není doporučeníhodné, jsou opět nezbytné peníze, jimiž se zaplatí vodné a stočné, nebo peníze na nákup nápojů balených.

Kdyby lidé neměli možnost koupit si oblečení vyprodukované příslušnými podniky, jež rovněž patří k ekonomice, neměli by pomalu co na sebe. Protože ani ti, kdo umí šít, by neměli z čeho tak činit, protože ani látky by bez ekonomiky nebyly. A kdo z nás si dokáže ulovit nějaké zvíře, aby se oděl aspoň do jeho kůže či kožešiny?

Podobných potřeb, jež máme a jež patří do oblasti ekonomiky, je nesčíslně. Tolik si toho jenom musíme kupovat!

graf ekonomika

A abychom si to kupovat mohli, musíme chodit do práce nebo podnikat, případně pobírat penzi či nějaké ty sociální dávky. A i ty jsou tady jenom díky tomu, že je tu ekonomika. Bez ní by jich nebylo.

Když se chceme bavit, když chceme využít cizí služby, když chceme nebo přímo potřebujeme něco mít, potřebujeme určité sféry ekonomiky. Bez toho to nejde.

A nebýt ekonomiky, neměli bychom vlastně ani na co nadávat. Protože si troufám odhadnout, že asi nejste nadšení z toho, jak se nám ekonomika v současnosti vyvíjí, že?