Jak se žije ve světě a u nás? A jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými kontinenty?

Jednotlivé kontinenty

Určitě víte, že za kolébku dnešního lidstva je považována Afrika. Světadíl, který si dodnes žije tak nějak po svém. Místní obyvatelé neřeší světovou politickou situaci, nemají vše, jako na jiných kontinentech. Najdete zde původní kmeny obyvatel, které žijí v souladu s přírodou. Ačkoliv se jim svět snaží pomáhat, posílá sem lékaře bez hranic či staví školy, tato pomoc se dotkne jen zlomku obyvatel. Oproti tomu v Asii leží hned dvě světové velmoci – Rusko a Čína. Člověk by si pomyslel, že se tamní obyvatelé budou mít dobře, díky ohromným ziskům těchto velmocí.
náš_svět

Bohužel opak je pravdou. Asiaté pracují tvrdě a mnohdy za minimum peněz, někdy dostávají místo finanční odměny pouze trochu jídla. Lidé se naučili jíst ledasco a ani příliš nedbají na hygienu. Když se podíváme na Ameriku, jedná se o úplně jiný svět. Zde musím podotknout, že je úplně něco jiného žít v Severní Americe a v té Jižní. V Evropě zas tak veliké rozdíly mezi obyvatelstvem nejsou. Evropa je díky Evropské Unii poměrně jednotná a vyspělá.

Amerika a nezávislost

Pokud se blíže podíváme na Spojené státy Americké, které patří mezi světovou velmoc, mohlo by se nám zdát, že se zde lidem žije skvěle. Možná se domníváme, že žijí svůj americký sen jako v komediích, které sledujeme v televizi. Ovšem nikde to není tak růžové. Pravdou je, že si kdysi tvrdě vydobyli svojí nezávislost a tu si dodnes chrání. Zkuste Američanovi sáhnout na demokracii a jeho stát a se zlou se potážete.

socha_svobody

Ve Střední Americe se můžete setkat s drogovými kartely a zároveň kouzelným Karibikem, Jižní Amerika skýtá nádhernou přírodu a pestré a veselé obyvatelstvo. Pokud se chystáte odcestovat do těchto zemí, budete potřebovat zelenou kartu do USA.

Evropa plná historie

Veškeré důležité události z dějin se udály právě v Evropě. Není divu, že naše učebnice dějepisu jsou tak obsáhlé. Evropě se dařilo moc dobře do té doby, než se evropské velmoci začali dohadovat o území. Potom přišly světové války, komunismus a trvalo dlouho, než se naše ekonomika vzchopila. I dnes najdete v každém státu rozdíly mezi obyvatelstvem, některé státy se chovají více a některé méně „prosociálně“. Nicméně hlad a bída v Evropě už naštěstí nejsou. A doufejme, že to tak zůstane i po skončení pandemie koronaviru.