Jak vybrat posuvné dveře u vestavěných skříní

Volba výběru vestavěných skříní na míru pomyslně sestává ze dvou částí. Ta první je vnitřní uspořádání jednotlivých regálů a ta druhá jsou posuvné dveře. Svým způsobem jsou to dva od sebe oddělitelné systémy a každému z nich bychom se měli věnovat individuálně a detailně.

Posuvné dveře těží z jednoduchého principu posuvu laminátových desek po speciálních kolejnicích a po technické stránce to nepředstavuje pro laickou veřejnost natolik zajímavé téma, kterým bychom se měli do detailů zabývat, pozornost bychom měli věnovat zejména vzhledu dveří, jejich barvě, vzoru a motivu povrchu.

ramínka na tyči

Tematické fotografie – když si chcete koupit nábytek v běžném obchodě, např. šatní skříň, měli byste počítat s tím, že kromě jednobarevných variant ve velmi omezeném barevném spektru tu narazíte zejména na různé imitace dřeva. Tím však výběr dekorů končí a nepředpokládá se, že by se tu někdo zabýval neobvyklými grafickými řešeními. U vestaveb na míru je to jiné, tam se počítá s tím, že se dveře vyzdobí různými kresbami či fotografiemi, a zákazník má na výběr z mnoha desítek nabízených variant. Nejčastěji jde o reálné foto přírodních motivů, například ovoce, zapadající Slunce, moře, zalesněná krajina, horské masivy atp., asi tak, jak to zobrazuje fotogalerie stránka 7.

šaty na ramínkách

Jednobarevné řešení – někteří lidé dávají přednost jednobarevným jednoduchým řešením, která velmi snadno sladí s okolním bytovým vybavením. Barvu dveří si můžete zvolit v podstatě jakoukoli, pouze byste měli mít na paměti, že čím sytější a tmavší odstín, tím více vám „ukradne“ světla z místnosti. Vyplatí se, podobně jako u volby odstínů malířských barev při malování stěn bytů, váš návrh nejprve konzultovat s odborníky, např. bytovými designéry, a využít 3D modelu vašeho interiéru, abyste měli představu o skutečné vizáži daného řešení.