Mít na zahradě bazén můžete z různých důvodů


Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, proč si lidé pořizují na zahradu venkovní bazény zapuštěné? Tato otázka se vám může zdát směšná, ale těch důvodů, proč mít bazén, je celá řada.

Děti – bazény se pořizují poměrně často tam, kde se vyskytují děti. Pro ně je tato zábava vysloveným relaxem i adrenalinem. Mohou si do vody zaskákat, pouštět tu lodní modely, potápět se, lovit předměty ze dna a pochutnávat si tu s kamarády na zmrzlinovém poháru.

občerstvení u bazénu

Okrasa – někteří lidé podřizují estetice většinu svého volného času a snaží se vyzdobit http://ona.idnes.cz/rady-a-tipy-jak-si-na-vanoce-vyzdobit-byt-fd7-/deti.aspx%3Fc%3DA061211_095345_ona_deti_ves svůj příbytek, aby vytvářel harmonické prostředí, ať se na něj zadíváte z jakéhokoli úhlu pohledu. K tomu může posloužit i zmíněný bazén, většinou zapuštěný pod úroveň země. K nejzajímavějším tvarům nádrží patří ovály, anebo různé nepravidelné křivky, s nimiž získá tamní prostředí na neobvyklé vizáži, a tu pak ještě vylepšíte okrasnými dřevinami v květináčích anebo vysázenými opodál.

pes skáče do bazénu

Oslavy – koupání v bazénu bývá zpravidla pro jednotlivce nuda. Pokud se tu vysloveně nechcete rochnit a mít klid od lidí ve vašem okolí, pak prosím, ale to vás může brzy omrzet a zjistíte, že byste tu potřebovali společnost. A v této chvíli se vaše pozornost může upnout na zorganizování různých akcí, při příležitostech oslav narozenin, jmenin, zakončení studia, narození přírůstku do rodiny atd.

Bazén a sport – chcete-li si zaplavat, zamíříte spíše do bazénu plaveckého, s osmi drahami, o délce padesáti metrů. Na vlastní zahradě nemá taková nádrž opodstatnění, už jen z toho důvodu, že by byl velmi drahý její provoz, ale to neznamená ochuzovat se tu o sportovní aktivity. V blízkosti bazénu lze provozovat minigolf, stolní tenis, líný tenis, badminton, šipky, pétanque nebo plážový volejbal, který tentokrát nahradí trávník. Ale i docela obyčejné házení si s míčem nebo házecím diskem vám dokáže přinést mnoho hezkých chvil.