Hloupý kdo dává…

Potkáte kamarádku ve městě a ona se rozplývá nad vaším prckem v kočárku. Chvíli klábosíte a pak vám nabídne oblečení po svých dětech. Proč ho nevzít. Koupíte zato dětem nějaké sladkosti a budete mít svého potomka do čeho oblékat. Určitě hned neodmítejte, můžete si oblečení vzít, doma ho přeberete, a co se vám nebude líbit, pošlete jednoduše dál. Oblečení dnes nemá téměř žádnou hodnotu, maminky nakupují klidně i z druhé ruky, a když děti vyrostou, posílají ho dál mezi kamarádky či příbuzné.

oblečení_po_dětech

Samozřejmě že obleček, ve kterém si přinesla miminko z porodnice, si skoro každá maminka schová na památku, ale pokud už neplánuje další dítě, neschovává věci na půdě. Ruku na srdce většinu oblečení neunosí ani naše děti ani my. Většinou si stejně oblečeme pohodlné tričko a kalhoty, ve kterých se cítíme dobře.

Věci do chladného počasí

Zimní věci jsou snad jediným druhem dětského oblečení, co neztrácí na hodnotě. Přeci jen bunda a teplé dětské kalhoty C-Store se hodí mít ve větším počtu. Kaluže a bláto jsou totiž ohromným lákadlem pro naše malé dětičky. Pokud je podzim či jaro, prší, určitě se hodí nepromokavý overal a na zima je ideální kombinéza, ve které našim dětem nebude chladno. Kombinéza jim bude pravděpodobně jen jednu sezonu, proto není potřeba kupovat novou.

zimní_oblečení

Bohatě postačí z druhé ruky a ideálně dvě na střídání, když by byla jedna mokrá.

Pozor na akce

Určitě jste si všimli slevových akcí v obchodech. Obchodníci lákají na výprodeje, ale pozor, ceny bývají mnohdy přemrštěné a potom fiktivně snížené. Pokud se vám nějaký ten módní kousek pro vašeho potomka líbí, zkuste se podívat na internetu, jestli by se nedal sehnat levněji než v kamenném obchodě. Ať zbytečně nenaletíte na červené cedulky s nápisem akce a potom nezjistíte, že se stačilo poohlédnout na internetu. Za ušetřené peníze můžete pak vyrazit společně například do cukrárny.

5/5 - (1 vote)