Stěhování Praha může proběhnout v poklidu, pokud si na něj vyhradíte dostatek času, nebudete opomíjet důkladnou přípravu, vypomůže vám, alespoň s tím nejhorším, stěhovací firma, a dáte také do pořádku své původní působiště.

lidé se stěhují

Stěhovací firmy bývají pojištěné proti odcizení, ztrátě či poškození movitého, ale i nemovitého majetku, což znamená výrazné snížení stresu. Na pojištění se totiž při stěhování svépomocí většinou zapomíná a stává se, že vám pak přijde třeba faktura za zednické práce v důsledku odřené omítky nebo uražených rohů na domovním schodišti. To samé se týká i vašeho působiště, které opouštíte, při stěhování se totiž může rozbít okno, prorazit dveřní výplň, poškodit podlahová krytina (palubky, plovoucí podlaha, dlažba), a vyplatí se o pojištění alespoň zauvažovat.

Nezapomeňte dát původní byt do pořádku

Stěhování je proces, kdy to svádí staré místo opustit co nejrychleji, nevěnovat mu již příliš mnoho pozornosti, a svou energii vkládat pouze tam, kde budeme žít v budoucnu. To však není ani čestné, ani rozumné. Neměli bychom po sobě zanechat spoušť a dobré vztahy mezi lidmi také dělají vyrovnané účty a absenci problémů v budoucnu. Raději nechat opravit kapající kohoutek, vyměnit rozbité sklo ve dveřích, nebo padající kliku a dvířka u kuchyňské linky, než způsobovat trable někomu jinému, což se pak může obrátit proti nám.

papírový karton

Využijte stěhování k třídění věcí

Lidé za svůj život nashromáždí spoustu věcí, které pak vůbec nevyužívají, anebo se rozbijí a pak skončí ve sklepní kóji. Stává se, že po několika letech zjistíme, kolik harampádí se nám doma nakupilo. V průběhu balení věcí neváhejte a zbavujte se všeho zbytečného. Stěhovací firmy v rámci služeb odvezou všechny zbytečnosti do sběrného stanoviště a mohou vypomáhat i s rozmontováním nábytku a jeho montáží a instalací na novém místě.