Cítíte, že nejste úplně ve formě a potřebovali byste shodit nějaké to kilo? Dieta není to nejlepší řešení. Zkuste na to jít jinak a lépe. Poradíme vám.

Zpátky ve formě! Co musíte udělat, abyste se cítili lépe?

Podzim je obdobím, kdy potřebujeme více, než kdy jindy se cítit dobře a být zdraví. Nadcházející chladné počasí je plné nástrah, tělo by tak mělo být připraveno poprat se s nemocemi a nachlazením a také by mělo být odlehčené před nadcházející zimou, kdy se do jídla pouštíme s největší chutí. Držet diety ale není úplně nejlepší řešení. Klíčem k úspěchu je úplně něco jiného. Nastartujte si metabolismus a utužte i své zdraví. Jak na to?

pexels-photo-2821823

Už jste zkoušeli očistu?

Když chceme shodit přebytečné kilogramy, obvykle se uchylujeme k dost nesmyslným dietám. To však není to nejmoudřejší řešení, jak shodit pár kilogramů. Především teď na podzim tělo potřebuje dávku vitamínů a potřebné živiny k tomu, aby mohlo bojovat s nejrůznějšími nemocemi, které na nás v chladném počasí číhají na každém kroku. Po létě můžete začít například důkladnou očistou organismu. Takzvaný detox si dopřejte v průběhu roku kdykoliv, kdy budete cítit, že vaše tělo je více unavené. Skvěle vás to nakopne, posílíte si imunitu a nakopnete svůj metabolismus. Budete tak zdravější a také štíhlejší.

pexels-photo-48604

Malé krůčky pro větší úspěch

Nic se nemá lámat přes koleno – nikdy neočekávejte zázraky a neupínejte se na cíle, které jsou vám hodně vzdálené. Jestliže chcete reálně a napořád zhubnout, bude to chtít rozhodně víc. Trvalá změna životního stylu, pozitivnější myšlení, vitamíny a pohyb – to jsou dobré kroky, které vás dovedou k úspěchu. BMI index vám může na začátku vaší cesty určitě pomoci. Vypočítejte si ho, ať víte, na čem jste. Toto číslo vám orientačně poodhalí pravdu o tom, jak na tom jste se svou váhou. A právě obezita či nadváha jsou nepřátelé číslo jedna. Díky vyšší hmotnosti nás totiž obvykle trápí řada problémů.

Myslete na sebe a dělejte všechno pro to, abyste byli šťastnější. Pak zmizí spousta neviditelných problémů – je to vyzkoušené!