Americká hypotéka pro Vaše bydlení

Procházíte weby a hledáte vhodnou hypotéku pro Vás. Slyšeli jste někdy pojem americká hypotéka? Pokud ne pojďme tento výraz více přiblížit.

Na trhu financí existuje nepřeberné množství různých půjček a hypoték. Někdy se v tom může jedinec i ztratit. Každá taková půjčka nebo hypotéka nabízí nějaké své TOP, díky které bude pro Vás ta nejlepší. A co taková americká hypotéka? Už jste někdy tento název slyšeli a víte o co se vlastně jedná? Hypotéky nabízejí banky a předhánějí se z nejlepšími nabídkami. Občas jste narazili na pojem americká hypotéka, ale vůbec si neumíte pod tímto pojmem nic představit. Nemusíte se v první řadě obávat, že by se snad jednalo o půjčky zajištěné financí někde z Ameriky nebo by Vám snad byla vyplacena v dolarech. Pod tímto pojmem si jednoduše představte klasickou hypotéku bezúčelovou při, které je zajištěná v zástavě nemovitosti, která musí být zapsána v katastru nemovitosti v České republice. Tedy se nemovitost musí bezpodmínečně nacházet na území České republiky.

for sale

Výhody a nevýhody americké hypotéky

Když jsme si už řekli jednoduše o co se jedná půjdeme se podívat na její výhody a nevýhody, které určitě potencionální zákazníky zajímají. Velkou výhodou této hypotéky je, že je bezúčelová a nikdo tedy nebude zkoumat na co jste vynaložili peníze, které Vám banka půjčila. Tedy bance nebudete dokládat žádné výdaje s hypotékou spojené.

klíče

Určitou výhodou je i dlouhodobějšího trvání splacení hypotéky. A to až do 20 let. Možnou nevýhodou je, že vždy u americké hypotéky ručíte svou nemovitostí. Tedy buď tou, na kterou si americkou hypotéku berete anebo jakoukoliv jinou a do maximálně do výše 70 % zastavěné nemovitosti. Taky u této hypotéky byste měli počítat s vyšší úrokovou sazbou. Určitě Vás i zajímá možnost odečíst si úrok z daní. Bohužel Vás zde zklamu. Na rozdíl od klasické hypotéky není možné u americké hypotéky tento odečet při daňovém přiznání uvést.

Ať už se rozhodnete pro klasickou hypotéku nebo americkou hypotéku určitě Vám přinese radost z nově pořízené nebo zrekonstruované nemovitosti.