Hlavně ekonomicky úsporné

Vybrat si do nového domu osvětlení tak, aby nejen splnilo funkci estetickou, ale aby bylo i ekonomicky úsporné, je v současné době nezbytné. Ceny energií neustále rostou a tak je potřeba před elektro instalací popřemýšlet. Kromě předpokládaných nákladů na jeho provoz je potřeba při výběru nepřehlédnout důležitý údaj. A to o stupni ochrany. Všechna svítidla jsou označena IP kódem. Který udává dvoumístným číslem požadovaný stupeň. Který nejenže chrání před nebezpečným dotykem, ale i před nechtěným vniknutím vody. Kuchyňské osvětlení se řeší ve většině rodinách jako první. Toto oblíbené místo je vhodné vybavit zářivkami.

Osvětlení v novém domě

Ať už klasickými, anebo ledkovými. Kterými lze nejen dobře osvětlit pracovní plochu na kuchyňské lince či sporák. Ale jejich provoz je úsporný. Rovněž LED pásky lze interiér kuchyně doplnit v místech, která potřebují více světla. Vedle klasických zářivek jsou na trhu i zářivky výklopné, které lze potřebně natáčet. Pomocí kabelu se tyto dají zapojit do zásuvky. A podle potřeb umísti na stěně tak, aby nebyly vidět. Stejně tak je možné LED pásky a LED panely umístit do koupelny. Nejvhodnější stropní osvětlení, doplněné nástěnnými svítidly. U kterých musí být číslo ID kódu na nejvyšší úrovni. Protože v tomto prostředí musí být svítidla především bezpečná. Ložnice bývají nejčastěji vybaveny ústředním světlem v podobě klasického lustru, anebo vhodně umístěnými světelnými panely. Jako doplněk jsou vhodné lampičky, které vytvářejí v ložnici potřebnou atmosféru.

Nasvětlená ložnice

Stolní lampy lze rovněž umístit na pracovní stoly. Či vhodnými úchyty a klouby je připevnit v předsíni. Namísto klasických žárovek je vhodné je doplnit šetrnými LED žárovkami. Největším oříškem bývá světelné vybavení obývacího pokoje. Ve kterém je potřeba vyřešit jak stránku ekonomickou, tak stejně důležitý je i design svítidel. Která jsou nabízená buď coby stropní, zavěšena na lanku, anebo upevněna na kabelu. Doplňující interiérová stínidla jsou dneska vyráběna snad ze všech materiálů, jaké si zákazník dovede představit. Na něm je, jestli to bude ze skla, dřeva, tkaniny, oceli, papíru či plastu.