Jakým oblečením se vybavit na studené dny?

Ačkoli by se s blížícím chladem někteří nejraději zabednili doma a zalezli pod deku, vycházení z domu se vyhnout nelze, a proto je nutné se předem dobře vybavit. Jestliže jste ještě nevyrazili na nákupy a teprve se chystáte opatřit si náležité pokrývky těla, zde je několik tipů, na co určitě nezapomenout.

nakupování v obchodě

HUŇATÝ SVETR: Vhodné vrstvení především na svrchní části těla se stává samozřejmostí, a tak se vlastnění příslušně teplých mikin, a hlavně svetrů vždy oplatí. Dnes se již však nemusí jednat jen o chlupatý hadr, ale naopak stylový kousek, který zahřeje a zároveň obohatí šatník o módní doplněk.

ČEPICE: Kapuce v zimě nepostačí a odnést to mohou také uši. Přinejmenším slabou čepku by měla obsahovat každá skříň. Ať už na Vás tento doplněk působí jakkoli vkusně, vždy se dá najít adekvátní varianta – existuje přeberné množství barev, materiálů a tvarů lichotící různým typům obličejů a způsobům oblékání.

RUKAVICE: Většina z nás sice vlastní u bundy či kabátu kapsy, avšak opomínat by se neměly ani hřejivé rukavice. Nezáleží na množství sněhu ani počtu stupňů pod nulou. Prsty by vždy měly zůstat ochráněny a připraveny pro další fungování, nikoli zamrzat kvůli nedostatečné ochraně.

ŠÁLA: Jestliže patříte mezi milovníky rozepnutých bund, mrazivý vzduch se Vám opírá přímo do oblasti krku. Nejen v tomto případě tedy zužitkujete šálu. V prodeji se vyskytují již i její maxi alternativy, které podpoří elegantní vytříbenost jednotlivce. Pořídit si do vlastnictví však stále jde i klasická varianta v mnoha podobách.
ošacená žena ve vánici

ŽÁDOUCÍ OBUV: Tenisky zpět do botníku, vytáhněte boty uzpůsobené zimě. I do nohou se dá snadno chlad, tudíž se jejich patřičné ošacení hodí prakticky stále.

Nepodceňte ani tento rok nepříznivost počasí, včas nažeňte do obchodu, a především si uvědomte a srovnejte své priority. Upřednostňováním vzhledu před zdravím jej můžete trvale poškodit a brzy se dostat do potíží.