Nová výmalba snadno a rychle

Pro malování domácnosti se většinou rozhodne žena a muž se více či méně rád podřizuje. Malování domácnosti ovšem nemusí být žádná dřina. Před malováním se zamyslete nad detaily a usnadněte si svoji práci.
1.       Přikrývejte
Nábytek nemusíte složitě stěhovat ven z místnosti, nandejte do něj drobné předměty, přesuňte jej doprostřed místnosti a přikryjte jej folií, kterou raději přichyťte pomocí izolepy, protože při malování bývá často průvan.
barvy na štětcích
2.       Oblepujte
Zakupte si v hobbymarketu malířskou pásku a oblepte s ní vypínače, parapety, zásuvky…. Oblepte zkrátka vše, co nejde odstranit a museli byste po malování složitě umývat.
3.       Zaměřte se na podlahu
Podlahu zakryjte malířskou folií a připevněte páskou k lištám. Po výmalbě folii jednoduše vyhodíte a nebudete muset z podlahy stírat zaschlé kapky barvy.
4.       Pozor na okna
Novou výmalbou často znečistíme nejvíce právě okna, mytí oken bývá jednou z nejméně oblíbených domácích prací a zaschlá barva z nich jde velmi špatně umýt. Proto je vhodné i okna zalepit páskou a zakrýt malířskou folií.
5.       Důležitá je hustota
Barva, kterou jste si zvolili, musí být správně naředěná. Držte se návodem na obalu. Obecně však platí pravidlo, že čím hustější barva nátěru, tím méně bude cákat a dělat nepořádek.
6.       Pořiďte si kvalitní náčiní
Důležitou součástí je také správná volba válečků a štětečků na daný povrch. Váleček, který se hodí na sádrokarton, se nemusí hodit na zděné zdi a naopak.
malování pokoje
7.       Profesionálové
Pokud se na malování necítíte, zvolte profesionály. V současné době můžete využít služby profesionálních malířů, ale také služby úklidové, které si s nepořádkem po malování hravě poradí.
Věříme, že pro vás bud malování zábavou a pomocí nové výmalby zútulníte své bydlení. I barvy interiérů podléhají módním výstřelkům, nesmíme však opomenout ani hygienický aspekt nové výmalby.