Je snídaně opravdu nejdůležitějším jídlem dne?

Snídaně je základ dne, je potřeba snídat vydatně, je vhodnější sladká snídaně, dejte si k snídani vajíčka… Doporučení ohledně snídaní se mění v podstatě ze dne na den. Kdo se v tom má vyznat? A je opravdu snídaně to nejdůležitější jídlo?
palačinky se sirupem
Je opravdu nutné snídat?
Jisté studie sice dokazují, že lidé, kteří nesnídají jsou průměrně těžší než ti, kteří snídají ale již se nevěnuje tomu, čím se tito lidé stravují. Ve většině případů se totiž nestravovali zrovna zdravě a tím byly výzkumy zkresleny. Potřeba snídaně je na každém z nás. Někdo potřebuje snídat hned, jak vstane, jiný nejdříve po několika hodinách. Většinou rozhoduje náš chronotip. Zatímco skřivani většinou ráno snídají cca půl až třičtvrtě hodiny po probuzení, sovy jsou většinou zvyklé snídat později a to především proto, že jsou nucené vstávat v době, kdy jim to zrovna nevyhovuje. Co se tloustnutí týče, je nejdůležitější kompletní příjem kalorií a už je sekundární, zda to bude ve dvou, ve třech či v pěti jídlech. Dokonce i někteří výživoví poradci snídani vynechávají, aby prodloužili dobu lačnění.
miska malin
Co snídat?
Pokud se rozhodnete snídat, pak si dopřejte spíše zdravější snídani. Připravte si zeleninu, ovoce, mléčný díl, tmavé pečivo ale klidně se pusťte i do vajec, které vás zasytí na delší dobu. Vyhněte se vyloženě sladké snídani, jako je třeba kobliha. Ta vám sice dodá rychlou energii, ale velice brzy poté budete mít hlad, tělo totiž rychle zpracuje cukry a později vám bude chybět energie.
Užijte si snídani v rodinném kruhu
Pokud chcete snídat ráno jako rodina všichni pohromadě, připravte si na stůl dostatek všeho, co máte v rodině rádi. Snídaně je skvělým způsobem, jak se naladit na těžký den a popovídat si s rodinou.
snídaně s hummusem
Káva, ano či ne?
Rádi si po snídani dopřáváte šálek první ranní kávy? Počkejte s tím, aspoň půl hodiny po jídle, aby tělo jídlo trochu strávilo, než jej zalijete kávou. Káva totiž zpomaluje trávení, a pokud si ji dáte hned po jídle, pak zpomalí strávení snídaně.