Věty, které nikdy neříkejte těhotným ženám

Také se vám v těhotenství stává, že má vaše okolí neustálou potřebu ptát se, zda něco nepotřebujete, jak se cítíte, a v horším případně neustále radí, co máte dělat a jak se na děťátko nejlépe připravit, hodnotí, jak vypadáte, a vzpomínají, jak prožívali přípravy na rodičovství oni? Které rady a otázky nás dovedou před porodem vytočit do vrtule?

1.       TO JSTE PLÁNOVALI?
Čelit otázkám, zda je vaše miminko plánované, není nic lehkého. Do toho opravdu nikomu nic není. Někdy ani plánovat nemusíte, důležité je to, zda je miminko chtěné.

2.       POKUD VŠECHNO DOBŘE DOPADNE…
A jak by to asi jinak mělo dopadnout? To si myslí asi každá nastávající maminka, která si každým dnem představuje, jak už drží své ještě nenarozené miminko v náruči.

3.       KOJENÍM ZASE VŠECHNO ZHUBNEŠ.
S rostoucím bříškem automaticky přibývají i kilogramy, ale po této větě se asi málokterá mamina bude chtít podívat do zrcadla. Nejlepší obranou je útok, a tak zkuste odpovídat větou: „Tobě by to kojení také prospělo“.

4.       TY JSI TĚHOTNÁ? TAK TO BYS MĚLA VĚDĚT…
Spousta radílků vás bude bombardovat dobrými radami a vlastními zkušenostmi, bez kterých se podle nich neobejdete. Dobrá rada je sice nad zlato, ale ty nejintimnější rady by si okolí mohlo ponechat pro sebe. Některé rady vám však mohou být i užitečné.

5.       TOHLE NESMÍŠ V TĚHOTENSTVÍ DĚLAT!
Je možná milé, když se vás okolí snaží chránit, ale přehnaná péče leze na nervy. Pokud sama nemáte problém některé věci vykonávat, neměli by vám v tom bránit ani ostatní.

6.       BUDE TO HOLKA, VIĎ?
Fáma, že holčičky ubírají maminkám na kráse tím, že dělají neforemnou postavu, velké bříško a problematickou pleť, kolují světem již od nepaměti. A když se vás někdo zeptá, zda čekáte holčičku, hned vás napadne, že vám to nesluší.

7.       PO PORODU SE UŽ VŮBEC NEVYSPÍŠ!
Představa, že se s miminkem nevyspíte, vám radost asi moc neudělá. Ale nebojte, každé miminko je jiné a jsou mezi nimi i taková, která spí celou noc.