Káva pro znalce


V podstatě všechny dospělé lidské obyvatele planety bychom mohli rozdělit do několika skupin podle toho, kterému z populárních nápojů nejvíce holdují. Tou nejzarytější skupinou, kterou bych dala na první místo, je zajisté skupina milovníků kávy. Někdo kávu pije každodenně po litrech, začíná s ní den, protože jinak by ani nevstal z postele, natož že by byl schopen úspěšně pracovat. Další šálek přichází s usednutím k pracovnímu stolu, potom jeden k obědu, v průběhu odpoledne jako příjemná přestávka a večer pro vytvoření pohodičky před spaním. A nedivte se, na tyto pijany kávy již kofein působí minimálně, proto si jej mohou dát i těsně před spaním a jeho účinky nepocítí.

Milovníci čaje

Za těmito „rychlopijci“ následuje skupina gurmánů, kteří pijí kávu nejvyšší kvality a s náležitou úrovní, každý doušek si absolutně vychutnávají, proto ale také nepijí na množství ale na kvalitu. Na konci řady pak stojí lidé, kteří si sice kávu občas dají, ale není pro ně absolutní denní nutností. Druhým nápojem, do jehož fanklubu patří mnoho stoupenců, je čaj. Stejně jako u kávy i zde jsou zástupci, kteří pijí na množství a stačí jim i obyčejný ovocný čaj z obchodního řetězce, dále jsou lidé, kteří rozumí různým druhům čajů a pijí je s odbornými znalostmi, no a poslední jsou ti, kteří si čaj dají jen proto, že jsou již přepití obyčejné vody a nic jiného zrovna nemají po ruce.

Káva nejvyšší kvality

Kromě kávy a čaje, které táhnou největší davy, patří mezi populární nápoje i různé sladké limonády (ať už s cukrem či náhradními sladidly). Tam ale nemůžeme úplně dobře mluvit o znalcích a odbornících. Pokud patříte do skupiny fanoušků kávy, musím Vám položit zásadní otázku. Zkoušeli jste již pravou cibetkovou kávu zvanou Kopi Luwak? Tato káva je především pro odvážlivce, protože před tím, než je opražena a namleta, musí projít zažívacím traktem malé šelmy cibetky, a právě proto za její nákup dáte opravdu nemalé finanční částky. Zážitek z jediného doušku ovšem nikdy nezapomenete. Nebojte se a dopřejte si nevšední potěšení.