Aby záda nebolela

Manželská postel patří mezi neodmyslitelnou součást ložnice. Člověk v průměru prospí až jednu třetinu života, proto je potřeba, abychom právě do tohoto kousku nábytku pořádně zainvestovali. Jinak budete ve stáží litovat, kdy se objeví bolesti krční a bederní páteře. Věřte, ale rozhodně to není nic příjemného.Moderní ložnice

V první řadě je potřeba, aby se vám na lůžku dobře spalo. Jenže jak to poznat už při samotném výběru? Zaměřujte se na postele, které jsou ergonomické a dostatečně stabilní. Stejně důležitý je i materiál, ze kterého je postel vyrobena. V mnoha případech se totiž jedná o investici na celý život a tak se zde rozhodně nevyplatí šetřit. Krom materiálu dohlédněte i na kvalitu spojů, zda jsou provedeny opravdu kvalitně.

Lůžko by v žádném případě nemělo mít dělený povrch, na takové matraci by se vám hodně špatně spalo a mělo by být spíš provizorní možností pro návštěvy. Rozhodně ne jako lůžko pro každodenní spaní. Důležité je vybrat i správnou velikost. Lůžko by vám mělo být tak akorát, ideální jsou proto dvoumetrové lůžko, na které se pohodlně vejdete vy i váš partner. Lůžko by nemělo působit ani příliš robustním dojmem, mějte na paměti, že se vedle postele musí vtěsnat ještě dva noční stolky.

Chcete kvalitu? Sáhněte po masivu…

Velmi oblíbenou variantou je postel masiv 180×200, která má ideální velikost pro manželský pár a hodí se do každého interiéru. Tvrdé dřevo je zárukou kvalitu už samo o sobě, má totiž řadu nesporných výhod. Jedná se o bytelný materiál, který se neloupe a zároveň se dá velmi snadno sladit s okolním nábytkem.Spící žena

Tvrdé dřevo poznáte na první pohled, proto se vám nemůže nikdy stát, že byste naletěli prodejci. Vždy se ujistěte, že je dřevo opatřeno ochranným nátěrem, který nepropouští UV záření. Jinak by mohlo dřevo postupem času blednout a ztrácet svou přirozenou barvu.