Nabídky úvěrů

Potřebujeme si půjčit na dům, zahradu, bydlení či jen v náhlé nouzi? Na trhu je dnes velká řada nabídek úvěrů, které jsou ale nejvýhodnější? Samozřejmě se říká, že nejlepší je si nepůjčovat vůbec, ale mladý člověk po škole –  bez bydlení a našetřených peněz, si někde půjčit musí…

O úvěr můžeme zažádat v bance (Česká spořitelna, Komerční banka, Raiffeisenbank či další…)., která se Vás bude dotazovat a zjišťovat informace např. rodinný stav (počet dětí), zaměstnání (výše příjmu), anebo třeba budou chtít znát platební minulost.
Hypotéka k postavení domu

Úvěrů je celá řada: Kontokorentní, hypoteční, eskontní, investiční, provozní a spotřebitelský.

V případě, že si budeme muset zapůjčit hotovost na bydlení – stavbu domu, rekonstrukci bytu a další – zažádáme si o hypoteční úvěr. Při nákupu nemovisti Vám realitní kancelář – finanční poradce, hypotéku také zařídí. Hypotéka má tu výhodu, že je možné splácet měsíčně menší částku, ale po delší dobu.

O spotřebitelský úvěr může zažádat fyzická osoba pro svou vlastní potřebu (např. pro nákup auta, či vybavení do bydlení). Pokud částka úvěru dosáhne určité výše, žadatel musí ručit majetkem nebo si musí najít ručitele. O tento typ úvěru nemusíte žádat jen u banky, ale také u ostatních finančních institucí. Úrok u této půjčky bývá různý (může být stálý či každý měsíc jiný – dle smlouvy). Dlužník si musí zkontrolovat zda-li nemusí hradit poplatky nad dohodou/smlouvou – např. vysoké RPSN zapříčiňující vysoké platby ze strany dlužníka, poplatek za vyřízení půjčky placený ještě před uzavřením smlouvy o úvěru, měsíční poplatky za vedení úvěru atd..

O investiční úvěr může zažádat fyzická či právnická osoby, která má za cíl určitou investici. Bance je samozřejmě nutné doložit informace o výhodnosti investice.
Důležité je vše propočítat

Velmi nebezpečné jsou rychlé půjčky, které Vám na internetu či v televizi nabízí finanční instituce. Sice Vám půjčku nabídnou ihned, bez dlouhých vysedávání a bez věřitele, o to vyšší ale může být úrok. Při vyhledávání na internetu Vám hned naskočí možnosti u firmy homecredit.cz, tutovkapujcka.cz nebo zonky.cz.

Např. firma homecredit.cz Vám nabízí půjčku se svobodným splácením, bez poplatků, ale opravdu je nabídka tak výhodná? Hlavně při braní půjčky (když už opravdu musíme) nesmíme naletět a vždy si pročíst smlouvu od začátku do konce!!