Čím pokrýt povrch podlahy balkonu

Zakoupíte-li byt s balkonem nebo s lodžií, přijde okamžik, kdy kromě rekonstrukce a vybavení interiéru je na řadě i tento obytný prostor. Co umístit na podlahu, abychom se tu cítili příjemně, útulně, mohli se tu procházet i bosými chodidly a děti si tu mohly hrát?

truhlíky na balkonech

Umělá tráva – v posledních deseti letech výrazný hit. Je to v podstatě koberec s umělým vláknem, napodobující trávník, je skutečně věrohodný a jeho předností je možnost ponechat jej vystavený povětrnostním vlivům. Můžete jej mít na podlaze balkonu či lodžie po celý rok, občas se vyplatí jej zbavit prachu luxováním nebo propláchnutím vodou. Na takovém povrchu si mohou hrát i děti, je příjemný na dotek, nestudí a můžete se po něm krátkodobě projít i bosými chodidly v zimě, kdy potřebujete na balkon přemístit např. sušák s prádlem.

Dřevoplastový povrch – vyrábí se lisováním dřevité hmoty do syntetické pryskyřice a jde o jakési lamino, odolné a velmi pevné. Používá se nejčastěji u zahradních bazénů, ale pro balkon je to rovněž dobrá volba. Vyžaduje však mírný sklon kvůli odvodu vody a nevýhodou je příliš chladný povrch pro chůzi naboso.

Oblázky – v kombinaci se dřevem nebo samostatně vytváří jedinečný dekorativní vzhled, a pokud celou koncepci vhodně sladíte, můžete tyto prostory považovat za dostatečně reprezentativní. Vhodně zvolená velikost oblázků je pak dokonalou pomůckou pro reflexní terapii, chůze po kamíncích dokáže povzbudit práci vnitřních orgánů a napomáhá odvádění toxických metabolitů z těla lymfatickým systémem.
vítání slunce

Dlažba – s dlažbou se začínalo v devadesátých letech, byla nejdostupnějším materiálem a zároveň trvanlivým, který se i dobře udržoval v čistotě. Nejde sice o moderní prvek, lidé od dlažby spíše odstupují, ovšem vhodný mrazuvzdorný a protiskluzný dekor působí přirozeně. Zapomeňte však na chůzi bosou nohou, dlaždice i beton jsou příliš studené a v letních měsících jsou tmavé odstíny naopak nepříjemně rozpálené.