Energie v dětech

Dopřát dětem dostatek pohybu, to je základním úkolem každého rodiče, a taky jeho cílem, protože jen příjemně unavené dítě večer klidně usne.

Dítě je neskutečným zdrojem energie. V momentě, kdy se naučí samo pohybovat, i kdyby jen překulováním za bříško a na záda, dokáže v takovýchto kotrmelcích překonávat velice rychle vzdálenost celého pokoje. Vše se velmi zrychlí, když dítě začne lézt po čtyřech a co teprve, když začne chodit. Ale po chůzi objeví prostředky, jak svůj dál zrychlovat svůj pohyb. Na řadu přicházejí odrážedla.

odrážedlo

Koupí odrážedla dáte dítě možnost, jak s vámi na procházce držet krok. Nebo spíše, často vás donutí abyste se rozběhli, protože děti umí na odrážedle vyvinout skutečně vysokou rychlost a nehledí přitom vlevo ani vpravo, však jsou to děti. Odrážedlo je ale výhodné, pokud chcete jít s dítětem na delší procházku, kterou by po svých malých nožičkách ještě nezvládlo. Zároveň je odrážedlo lehké, abyste je mohli nést v případě, že dítě bude chtít kousek šlapat po svých. Od odrážedla je jen krůček k trojkolce nebo rovnou k prvnímu kolu. To první bude mít asi postranní kolečka, ale dítě brzy pochopí, jak udržet rovnováhu a tady máte vyhráno, vašim cyklovýletům nestojí nic v cestě. Po České republice je řada cyklostezek, a tak můžete naplánovat celý výlet tak, abyste nepřišli do kontaktu s auty a aby vaše děti byly v bezpečí.

odrážedlo

Jedním z dalších způsobů, jak dítě zaručeně vybije svou energii je trampolína. Trampolínu nenajdete běžně v dětském parku, ale dětskou trampolínu si můžete výhodně pořídit na vaši zahradu. Dítěti přispěje k rozvoji stability, a i velmi malé děti budou radostí při skákání na trampolíně výskat. Trampolína není jen pro děti, zkuste si občas také zaskákat, uvidíte, jak vám to zvedne náladu.

Dopřejte svým dětem pohyb, odvděčí se vám smíchem a klidným spánkem.