Je nebankovní hypotéka dostatečně důvěryhodná?

Web

Snem mnoha především mladých lidí je mít vlastní bydlení. Koneckonců, má to mnohé nesporné výhody. Především není třeba každý měsíc platit za to, že daný dům či byt smíte obývat, a také se nemusíte bát, že vám nájemce odmítne prodloužit smlouvu.

To vše je samozřejmě dobré, avšak ceny nemovitostí jsou tak vysoké, že běžný člověk nemá možnost takovou částku okamžitě zaplatit, tedy alespoň bez toho, že by zároveň prodal svou starou nemovitost. A to může být problém, neboť by zde bylo potřeba synchronizovat prodej staré i nákup nové tak, aby časově dobře vycházely, což rozhodně vždy není možné. Jen málo lidí, kteří prodávají nemovitost, je totiž ochotno počkat, až se najde kupec i pro tu vaši, zvlášť když mají další zájemce, kteří jsou ochotni zaplatit ihned.

hypoteka1

Není tedy divu, že mnoho lidí volí hypotéku jako svůj způsob financování nákupu nemovitosti. Jistě, z finančního hlediska je to poměrně nevýhodné, avšak často je to jediné možné řešení. Je tedy samozřejmé, že trh s hypotékami vzkvétá a že na trhu je poměrně velké množství produktů.

Hypotéky dnes nabízí bankovní i nebankovní společnosti, specializující se na poskytování nejrůznějších druhů půjček, mezi něž hypotéka bezesporu patří. Avšak zatímco k bankám přistupují lidé s důvěrou, na tyto společnosti je hleděno s nedůvěrou.

hypoteka4

Je pravda, že existovaly a existují firmy poskytující půjčky, které nakonec své klienty připraví o jejich poslední peníze. Tyto případy obvykle bývají dost medializovány, a oprávněně. Je potřeba ukazovat především starým, důvěřivým lidem, aby si vždy vše pečlivě ověřili a do takového pasti nespadli. Avšak je i nebankovní hypotéka Hypotéky bez registru tak nebezpečná?

Musíme si především uvědomit, že hypotéky se řídí poněkud jinými pravidly než běžné půjčky. Především jsou zde peníze poskytnuty a použity ke konkrétnímu účelu a půjčená částka nezávisí na tom, co chce žadatel, ale na ceně dané nemovitosti a na klientových platebních schopnostech.

Je tedy sice fakt, že neseriózní firmy existují i zde. Avšak pokud si poskytovatele předem prověříte, snadno je odhalíte a nebudete se mít čeho bát.