Kdo člověku půjčí?

Je smutnou skutečností, že čím více by člověk potřeboval půjčit nějaké peníze, tím méně je pravděpodobné, že se mu toho podaří dosáhnout. V čím větší nouzi někdo takový je, tím je totiž těžší přesvědčit potenciální věřitele o tom, že bude dotyčný zájemce o půjčku v případě, že ji získá, také řádně splácet.
lesklé mince
Kolikrát jenom se zajímají bankovní úředníci v první řadě o žadatelovy příjmy, o jeho ostatní finanční závazky, záznamy v registrech dlužníků, případně exekuce, a potřeby dotyčného člověka jsou pro ně nepodstatné! A protože to pak u dotyčného jedince v nesnázích nevypadá dobře, následuje vesměs zamítavý verdikt. Protože nikdo z bankéřů nechce riskovat, že o půjčené peníze přijde, a pověstná košile je bližší než kabát. Případně je vrabec v hrsti lepší než holub na střeše.
Jenže ten https://www.youradio.cz/artists/kabat kdo potřebuje půjčku, se s tímto logicky smířit nemůže. A proto se musí ucházet někde jinde, nevyhoví-li mu zde. Střídá finanční instituce jednu po druhé. A nakonec uspěje. Přinejmenším u nebankovních poskytovatelů půjček, kde se mu nabízí hypotéka na pozemek.
Proč právě toto je řešením, které nezklame?
vějíř ze stodolarovek
Těch důvodů je celá řada. Například ten, že se zde stačí zaručit za půjčené peníze zmíněnou nemovitostí a netřeba se tak trápit tím, má-li žadatel dostatečně dobrou finanční situaci. Nebo ten, že zde postačují i nízké žadatelovy příjmy, pouze musí platit, že tyto musí postačovat ke splácení. Nebo ten, že se neplatí nic předem a člověk tu tak v žádném případě nemůže tratit. Nebo ten, že se zde dá nastavit klidně i velice dlouhá doba splácení. Krátkou dobu splácení, respektive možnost splatit vše kdykoliv předčasně, nevyjímaje. Nebo to, že jsou tu i příznivé úroky, i možnost vyřídit vše bez zbytečného papírování a do značné míry i přes internet. Nebo to, že lze peníze z této půjčky použít na cokoliv. A tak bych mohl pokračovat.
Hlavní je ale to, že tu člověku pomohou, ať je na tom sebehůř. To je často to nejdůležitější.