Mobilheim? Proč, ne?

V čem spočívá kouzlo mobilních domků? Odpověď je jednoduchá. V mnoha případech nepotřebujete žádnou přípravu stavby a přece v něm můžete okamžitě bydlet. Jak je to možné?

Jednoduše. Mobilní dům https://www.top-mobilnidomy.cz/ si necháte dovést po ose nebo na návěsu nákladního automobilu. Pomocí manipulační techniky, případně pomoci několikerých silných paží, mobilní domek ustavíte na vybrané místo. Podepřete kola, podepřete rohy a mobilní dům vyvážíte do přesné roviny.

Interiér moderních mobilheimů

To je tak jediné co musíte udělat. Dokonce se obejdete i bez napojení na inženýrské sítě, jenže při této variantě dojde ke značnému omezení uživatelského komfortu.

Pokud se přesto rozhodnete nenapojit svůj mobilheim nenapojit na inženýrské sítě, můžete si pořídit třeba solární panely a zajistit tak zdroj, dnes téměř nezbytné elektrické energie. Solární panely pracují spolehlivě a v mobilheimu dokáží napájet úplně vše. Od televize po ohřev teplé vody a vytápění. Jen jich musíte mít tolik, aby svým výkonem vše pokryli. Kromě panelů budete potřebovat ještě kvalitní baterie a další vybavení.

Horší je to s vodou. Zásobu kvalitní vody budete potřebovat vždy. Můžete u mobilního domku shromažďovat třeba dešťové srážky, ale ty se hodí, i přes filtraci tak na splachování.

Rovněž budete potřebovat někde odvést vodu z odpadů. Nebo si postavit dostatečnou jímku.

Přes všechny alternativy v naprosté většině vítězí mobilheim, napojený na inženýrské sítě. A to i v případě, kdy je využíván rekreačně nebo jen jako zahradní domek.

Moderní design

Takzvané sezónní domky se liší od těch pro celoroční užívání především slabší tepelnou izolací. To, že máte sezónní domek ovšem neznamená, že byste v něm v zimě nemohli strávit víkend či týden. Budete muset ovšem intenzivněji vytápět a bude vás to tím pádem něco stát.

Kvalitní domky, které jsou u nás vyráběné, jsou již plně srovnatelné s moderními klasickými stavbami. Designem, nápaditostí i praktičností je mnohdy převyšují.