Ples je lákavou zábavou, jen překonat prvotní zábrany

Máte chuť si vyrazit na ples, zatančit si, pobavit se a poslechnout příjemnou muziku, ale bojíte se, že si budete připadat jako páté kolo u vozu? Překonejte svůj ostych, většina hostů má jistě stejné obavy. A úplně zbytečně. Nikdo není dokonalý, většina z nás absolvovala taneční kurzy na střední škole, případně následně taneční kurzy pro pokročilé, ale jinou průpravu má málokdo, přesto mnozí z nás tančí rádi a s chutí, i když třeba ne podle pravidel.
Jestli máte starost s tím, co si na sebe obléct, což zejména pro dámy může být po Vánocích oříškem, zvolte rafinovanější střihy a materiály, které nedostatky dobře skryjí. 
nadčasové doplňky z perel
Dámy, co tedy na sebe?
Na mnoha plesech v dnešní době jsou již pravidla oblékání volnější, ale stále platí, že na ples se hodí spíše dlouhé šaty. Pokud zvolíte nějaké okázalejší, měly by k nim být zvoleny decentní a jednoduché doplňky. Avšak výrazné šaty se hodí spíše pro mladší ročníky.
Pro zralejší ženy platí, že v jednoduchosti je krása. Proto vhodnější variantou jsou šaty jednobarevné, jednoduchého střihu, které lze všemožně kombinovat s nejrůznějšími doplňky, které mohou být výrazné, okázalé, netradiční. Pořídíte-li si šaty v klasických barvách jako je černá, rudá, stříbrná či zlatá, určitě šaty zůstanou nadčasovým modelem ve vašem šatníku. Pokud jde o materiál, volte satén či hedvábí. Těmito klasickými a prověřenými materiály ještě nikdo nikdy nic nezkazil. Střih šatů by žena měla vždy pečlivě zvážit s ohledem na svou postavu a věk a nechat si v obchodě odborně poradit.
šperk k černým šatům
Kabelka a lodičky by měly být tím, co vyzdvihne a podtrhne celý váš model, měly by být klenotem, proto si na jejich výběru dejte záležet.
Vhodně zvolené spodní prádlo u žen jistě také pomůže tomu, aby se v šatech ženy cítily dobře. Nabídka je široká, je potřeba se porozhlédnout, jaký typ spodního prádla bude vašemu tělu lichotit. 
Věnujte pozornost také líčení, které by mělo korespondovat s vaším věkem. Samozřejmostí před návštěvou plesu by měla být vkusně provedená manikúra, pedikúra a návštěva kadeřníka.
 
 
Doporučení na závěr
Dejte průchod emocím, vystrojte se do gala a užijte si pozitivní a slavnostní atmosféru plesu, noblesu a eleganci a nechte se večerem unášet třeba na vlně valčíku.