Stěhování od A do Z aneb spojte stěhování i s generálním úklidem

Oslovíte-li stěhovací firmu, která zajistí kompletní stěhování od A do Z Stěhování Mamut, tedy včetně montáže nábytku a jeho instalace na novém místě, včetně montáže kuchyňské linky a jejího uvedení do provozu, máte k dispozici dostatek času na přípravné a dokončovací práce, které budou pouze ve vaší režii. Stěhování lze totiž pojmout i jako proces, při němž se konečně odhodláte k vytřídění vašich věcí a k vyklizení prostor, které jsou zaplněné nepotřebnými věcmi.

přenášení papírových krabic s věcmi

V průběhu života občas skladujeme takové předměty s jakýmsi přesvědčením, že se někdy mohou někomu a k něčemu hodit, anebo je nám zkrátka líto je hned vyhodit, případně nemáme dostatek času ani náladu se zabývat úklidem sklepních a jiných skladovacích prostor. Po určité době se stane, že množství věcí již přesáhne únosnou mez a chce to nějaký razantní zásah. Stěhování je vždy vhodná příležitost k tomu, v klidu si sednout s hrnkem kávy (třeba té zdravé, ájurvédské) a pustit se do třídění.

stěhování na klíč

A jeden tip: neponechávejte balení a třídění věcí na poslední chvíli, vyhraďte si na to více času, nejlépe každý den půl hodiny až hodinu, aby to nebylo příliš zatěžující. A můžete do toho zapojit všechny členy rodiny, i děti, které tím vedete k zodpovědnosti a preciznosti.

Při této práci bude mnoho věcí zasaženo prachem, vyplatí se ještě před zabalením předmětů do krabic nebo do ochranné fólie každý z nich pečlivě zbavit nečistot, čímž si ušetříme námahu po přestěhování, až se bude vše ukládat na své místo.

Prodej, darování nebo sběrný dvůr – zbavit se nepotřebných věcí je docela snadné, máte-li k dispozici jejich odvoz. Stěhovací firmy se odvozem vyřazených předmětů zabývají, odváží je na sběrná stanoviště, takže si s tím nemusíte vůbec lámat hlavu, stačí jen přesně označit, co se stěhuje s vámi, a co se vyhazuje. Některé předměty můžete darovat svým blízkým, anebo je zpeněžit přes bazary, je spousta lidí, kteří shání nějakou věc, a třeba ta vaše jim padne do oka.