Výlet do Lužických hor a Českého Švýcarska s pronajatým vozem

Zadíváte-li se na naši zemi z výšky na podrobnější mapě, záhy si uvědomíte, jak je sevřená kolem dokola horskými masivy. Jeden plynule přechází v druhý, jejich názvy se děti učí již na základních školách, ale co je podstatné – máme tu k dispozici horské terény, vhodné nejen pro lyžování, ale i v létě na turistické výlety.

Pravčická brána

Ta nejznámější pohoří jistě dovedete hravě vyjmenovat, ale rádi bychom vás zavedli tam, kde příliš mnoho turistů nepotkáte, a kde se svým způsobem zastavil čas. Můžete se do těchto míst směle vydat v pronajatém vozidle z půjčovny aut v Praze a ve zkráceném režimu víkendových výletů, anebo formou vícedenní dovolené, byste tu mohli prožít báječné okamžiky. A pokud si je chcete užít do svého maxima, naplánujte si tu pobyt za slunečného teplého počasí, kdy tu krajina doslova hraje všemi barvami a kontrastuje se sluncem ozářenou modrou oblohou.

České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko je posetý pískovcovými útvary, které tu vznikaly díky písečným sedimentům na mořském dně miliony let. Jsou velmi působivé a doporučit bychom vám mohli navštívit Labské pískovce, Pravčickou bránu, Hřensko a Jetřichovické stěny. Bude se vám z té krásy tajit dech.

Lužické hory byste neměli ponechat bez povšimnutí, nezaslouží si to. Je to krajina vhodná k meditaci, klidnému rozjímání a k dokonalému uvolnění a regeneraci sil. Klidně začněte svou pouť ve městě Varnsdorf, tak trochu stranou zájmu, který však proslavil naši zemi díky rozsáhlé textilní výrobě, zejména dámských punčoch. Z Varnsdorfu vám můžeme doporučit jet autem do Jiřetína pod Jedlovou, k osadě Lesné a dále do Horní Světlé a Krompachu. Vozidlo tu pak můžete ponechat zaparkované v některém z místních penzionů, kde se ubytujete, a mohli byste pak podniknout hřebenovou túru, značenou jako „E3 Hřebenovka“, která směřuje na horu Luž a ke zřícenině hradu Tolštejn.