Vyrobte si vlastní opalovací krém

Nastal čas letní pohody, a s ním přichází také potřeba chránit své tělo před škodlivým UV zářením. Když ale vyrazíte do obchodu, najdete tam regály plné nejrůznějších krémů, sprejů a mastí. Vybrat ten nejvhodnější právě pro vás je tedy spíše alchymie a věda. Zvláště když se dočítáte, že některé složky těchto přípravků mohou poškozovat vaše zdraví. O vlastnostech opalovacích přípravků je potřeba se informovat, a tyto krémy kupovat s velkou opatrností, abyste jedno riziko nepotírali druhým. Úplně nejlepší bude, když si opalovací krém vyrobíte sami doma. Jaké plusy vám to přinese? A víte, jak na to?
srdíčko v krému

Výhody, které vám přinese vlastní výroba opalovacího krému:

· Při vlastní výrobě opalovacích přípravků vždy víte, co přesně obsahují.

· Ušetříte spoustu peněz.

· Může být opravdu přírodní, a tedy vhodný i pro malé dětičky.

Slunce ke svému životu nutně potřebujeme, neboť nám dodává dostatek energie a vitamínu D, který zabraňuje různým zdravotním komplikacím, jako je například deprese, předčasný porod, vznik rakoviny. Před sluncem se však musíme také účinně chránit. Nejlepší ochranou je opalovací krém, ovšem ten by měl být bez toxických chemikálií, které tělu škodí a určitě mu nedodají žádný užitek. Takovým přípravkům byste se měli vyhnout a raději si vyrobit svůj vlastní opalovací krém, který bude nejen perfektní ochranou před spálením, ale navíc dodá vaší pokožce dostatečnou hydrataci, výživu a vitamíny. Jejich výhodou je i to, že urychlují hojení a pokožku rychleji zregenerují.
mléko na opalování

Jak si tedy opalovací krém vyrobit? Postačí, když se budete držet následujících pokynů.

K výrobě krému budete potřebovat několik pomůcek, a to minimálně dvě misky na míchání a zahřívání, lžíci, metličku nebo mixér, hrnec s vodou, teploměr a lahvičku, do které váš výtvor nakonec přelijete. Vše pečlivě umyjte a vydezinfikujte, včetně pracovní plochy i vašich rukou. Zapomenout nesmíte ani na potřebné ingredience:

· 30 ml kokosového oleje,

· 20 ml mrkvového oleje,

· 20 ml bamackého másla,

· 20 ml mangového másla,

· 2 polévkové lžíce oxidu zinečnatého,

· Přidat můžete pár kapek esenciálního oleje.

Všechny tyto ingredience byste měli sehnat v drogerii nebo lékárně.

Másla a oleje zahřejte tak, aby se dala dobře promíchat. Do vychladlé směsi přidejte oxidu zinečnatý a esenciální olej. Vše řádně promíchejte a přelijte do připravené lahvičky.