Jak o dovolené nepřibrat

Pokud se vydáte pouze po česku nebo třeba i do zahraničí, tak máte spoustu různých míst, kde mají jejich domácí speciality. Jestliže jste dobrodruh a rádi si zkoušíte nové věci, tak právě na cestách máte možnost si vyzkoušet jejich speciality. Jste typ, který si hlídá to, co jí a chce mít pod dohledem svou postavu? Tak to budete mít o trochu těžší. Jelikož si na dovolené dopřáváme více luxusu, než jsme zvyklí, tak je pro nás lákadlem všechno možné.
zmrzlé ovoce
V létě, kdy si vyjdete na procházku kolem moře do města na Vás na každém rohu číhá stánek, ve kterém najdete buď zmrzlinu, nebo jejich specialitky, které v jiné zemi nenajdete. Je to tak schválně, protože v turistických destinacích sídlí hodně podnikatelů, kteří zde mají své stánky a nabízejí své produkty právě turistům. Abyste se vyhnuli tomu, že přijedete domů a na váze budete mít o několik kil více, než jste zvyklí, tak si musíte pečlivě hlídat svou stravu. Samozřejmě, že by byla škoda nevyzkoušet si zdejší jídlo. Mějte ale na paměti, že ho máte pouze vyzkoušet. Nikdy se nepřejídejte!
ledový nápoj
Pokud se zde nachází více specialit, které máte v plánu a chcete je ochutnat, tak si vždy dávejte tu nejmenší porci nebo ochutnávejte od toho, kdo je zde s Vámi. Tím se vyhnete tomu, že Vám bude líto vyhazovat zbytek jídla, které nesníte. Pozor byste si měli dávat i na večerní posezení, které zde bude téměř na denním pořádku. Jelikož u tohoto posezení se nejčastěji popíjejí alkoholické nebo velmi sladké nápoje. Po alkoholu se také velmi rychle a snadno přibírá. Pokuste se tedy na Vašem výletě dělat kompromisy. K obědu si dejte salát či nějaké dietní jídlo a odpoledne si dejte něco, o čem víte, že je tučnější. Večer si dejte jen jeden nebo dva koktejly. Pokud se nechcete ochuzovat o jídlo a prožitky z něj, tak mějte na mysli, že byste se měli více hýbat. U moře třeba můžete chodit ráno či k večeru běhat nebo využijte vodu k pohybu. Choďte si do vody zaplavat. Tím můžete spálit například koktejly, které jste si dal/a den předtím.