Životní partneři, kteří společně dobyli svět módy – Dolce & Gabbana

V roce 1985 založili tuto módní značku partneři a módní návrháři Domenico Dolce a Stefano Gabbana. Domenico vystudoval oděvní design na univerzitě na Sicílii a získal zkušenosti s oděvnictvím také díky svým rodičům, kteří podnikali v oděvnickém průmyslu. Stefano zase vystudoval grafický design a první pracovní zkušenosti v módní oblasti získal jako asistent v milánském ateliéru, zde se také v roce 1980 poprvé setkal s Domenicem.
dolce gabbana parfém
O tři roky později si otevřeli své první módní studio, kde se věnovali i poradentství a v roce 1985 uvedli na módní přehlídce v Miláně svou první ucelenou kolekci pro ženy. Zde si získali obrovskou pozornost veřejnosti i módních kritiků. Je ale nutno dodat, že kolekce vykazovala několik začátečnických chyb, několik kritiků poukazovalo na nepříliš vhodný výběr vzorů a poněkud „zvláštně“ vedené stehy při upevnění. Celá kolekce se inspirovala stylem odívání italských hereček jako je Sophie Lorenová nebo Anna Magnani. Při kompletaci kolekce se Dolce a Gabbana inspirovali také klasickým a tradičním sicilským stylem oblékání. Také později své návrhy tvořili do stylu korzetových šatů pro ženy a pro muže začali navrhovat černé obleky s proužky, které jsou typickým mafiánským stylem. Duo si v těchto oblecích libuje dodnes. Své ambice později přesunuli do Japonska, kde si v roce 1989 otevřeli i svůj vůbec první butik a vytvořili zde i první ucelenou pánskou kolekci.
Filozofií Dolce & Gabbany je to, že chtějí, aby se ženy vždy cítily skvěle a sexy, proto je mnoho jejich modelů inspirováno i feministickou érou. Nicméně jsou to návrháři, kteří v posledních letech vytváří ty nejtřpytivější šaty. Od roku 1990 začali sbírat jedno prestižní ocenění za druhým a začali se věnovat i výrobě parfémů, za jejich parfém byli v roce 1993 oceněni za ndolce gabbana obchod
V té době jejich roční obrat činil už kolem pěti set milionu eur a stali se nejluxusnější značkou konfekce na světě. Jejich tvorba je také velmi oblíbená v Hollywoodu, který již mnohokrát jejich oblečení ve svých filmech využil. Často je jejich tvorba zmiňována v seriálu Sex ve městě.  Mezi jejich stálé klienty patří takřka všechny celebrity, včetně Madonny, Sophie Lorenové nebo Beckhamových.
Ačkoli duo stále funguje skvěle jako obchodní partneři, v osobním životě se jim tolik nedařilo a v roce 2005 se jejich soukromé cesty rozešly.