Překrásné pobřeží afrického Mosambiku je ideálním místem pro letní dovolenou


Co je to vlastně Mosambik?
Mosambik je republika v Africe, která byla objevena v roce 1498 mořeplavcem jménem Vasco da Gama. Ten zde objevil arabské osady, které byly po celé délce pobřeží. Moc zde měl místní sultán. V letech 1977 – 1992 probíhala na Mosambiku občanská válka.

pobřeží

Je považován za 35. největší zemí světa. Zajímavostí je, že se zde střídají pouze dvě roční období a to vlhké a suché. Srážky jsou zde minimální. Hlavním městem je Maputo, kde žije okolo jednoho miliónu obyvatel. Spousta návštěvníků si zde pochvaluje kuchyni či potápění.
Co se týká turistiky, ta se za posledních dvacet let velmi zlepšila. Vzniklo mnoho nových projektů a všechny investice, které byly provedeny stály opravdu za to.

mosambik

Mosambiku
se v posledních letech přezdívá Karibik jihu Afriky. A není se opravdu čemu divit. Průzračné moře, klid, zaručená relaxace. Přiznejme si, komu z nás by se to nelíbilo. Nevýhodou je ale bohužel to, že hotely zde nejsou nejlevnější. Je to kvůli tomu, že hotely hodně přispívají na hospodářství státu. Pláže na tomto ostrově by mohly klidně konkurovat turistickým rájům jako je například turistický ráj na Maledivách. Pokud máte rádi procházky, určitě by nebyla na škodu půl hodinová procházka, kdy se můžete dostat až k souostroví Bazaruto, které vás přímo učaruje svou dokonalostí. Ceny takovéto dovolené se sice pohybují od 50 000,-, ale určitě stojí za to, něco tak nádherného alespoň jednou v životě vidět.

pták

Proč a čím je vlastně pobřeží Mosambiku tak nádherné?
Na pláži nenajdete obyčejný písek, jako bývá například v Chorvatsku nebo Bulharsku. Písek zde má bílou barvu, kterou navíc vyhřívá africké sluníčko nebo chladí stíny kokosových palem. Voda je zde přímo křišťálová a pod ní najdete nejednu krásu světa. Své si zde užijí hlavně ti, kteří se rádi potápějí či šnorchlují. Pokud nevíte kam vyrazit na dovolenou, Mosambik a jeho okolí je přímo ráj na zemi, kam stojí za to se určitě podívat.